Farba plastizolowa TEXIPLAST 7000

Farba plastizolowa TEXIPLAST 7000

Farba plastizolowa Texiplast dobrze kryjąca, utrwalana pod wpływem temperatury.

Przed zamówieniem prosimy o kontakt i ustalenie dostępności farb.

Wybór koloru
Ilość

Cena widoczna po zalogowaniu.

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt


TEXIPLAST 7000 to farba plastizolowa utrwalająca się pod wpływem temperatury, dobrze kryjąca. Jest przeznaczona do druków na tkaninach zarówno jasnych jak i ciemnych. Nadruki charakteryzują się wysoką elastycznością. Farba jest przystosowana do druku "mokro na mokro", w wyniku czego uzyskujemy krótkie czasy schnięcia pomiędzy kolejnymi etapami druku. Kolejną zaletą farby jest jej utwardzanie w niskich temperaturach od 140 do 160°C.

Poniżej została przedstawiona instrukcja użytkowania farb TEXIPLAST 7000:

 1. Przygotowanie:
  • TEXIPLAST 7000 jest farbą gotową do druku. Lepkość farby można zredukować, bez utraty jakości krycia farby, przez dodanie maksymalnie 2% TEXIPLAST ADDITIVO 554. Technika ta jest stosowana przy druku wielkoformatowym na maszynach automatycznych.
  • Dodanie maksymalnie 5% TEXIPLAST ADDITIVO 33 spowoduje rozcieńczenie farby, oraz zwiększy elastyczność i jasność po utwardzeniu.
  • Efekt puchnący w druku bezpośrednim można uzyskać dodając od 5 do 20% TEXIPLAST ADDITIVO RIGONFIANTE przy zachowaniu identycznych temperatur podczas procesu utwardzania co w przypadku zwykłych farb plastizolowych.
 2. Drukowanie:
  • Zalecane jest, aby używać szablonów płaskich o siatkach maksymalnie 90 włókien na cm.
 3. Utwardzanie:
  • Wszystkie kolory, z wyjątkiem białej EXTRA, należy utwardzać w temperaturze od 140 do 150°C przez 2-4 min. Natomiast farbę BIANCO EXTRA należy utwardzać w temperaturze od 150 do 160°C przez okres od 1-4 minut.
 4. Transfer:
  • Farbę TEXIPLAST 7000 należy nadrukować na papier silikonowany, a na ostatnią warstwę nakładamy klej TEXIPLAST TRANSFER.
  • Następnym krokiem jest żelowanie tak przygotowanej formatki w tunelu suszącym w temperaturze od 110 do 120°C przez 2-5 min.
  • Następnie wygrzewa się prasą transferową z naciskiem średnim do dużego , temperaturze od 180°C przez czas 15-20 sekund. Papier silikonowany odrywamy po ostygnięciu.
 5. Czyszczenie:
  • Czyszczenie sita i akcesoriów drukarskich odbywa się z pomocą białego spirytusu lub preparatu SCREEN CLEAN ST.
 6. Pranie:
  • Przy minimalnej polimeryzacji (utwardzeniu) odporność na pranie uzyskuje się już przy 60°C, a przy maksymalnej polimeryzacji odzież można prać w temperaturze 90°C.
  • Nie można czyścić chemicznie.

UWAGA!
Tylko właściwe użycie farb pozwala na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. Dlatego firma Romanik nie bierze odpowiedzialności za błędy wynikające z niewłaściwego użycia farb i innych produktów. Podstawowym warunkiem używania farb jest upewnienie się, czy produkt jest odpowiedni do danego zadania oraz stosowanie się do powyższej instrukcji użytkowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy się skontaktować z naszą firmą.

Wzory kolorów mogą różnić się od oryginalnych.

Cena jednej sztuki oznacza cenę jednego kilograma farby. W zależności od koloru cena ulega zmianie.

SIF.045

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii: